مقاله:: ریست کردن پسورد کالی لینوکس

شاید برای شما پیش بیاد که پسورد ورود به یوزر root در کالی لینوکس را فراموش کنید. در این موقعیت چه کار می کنید؟آیا دوباره کالی لینوکس را نصب می کنید؟!

نگران نباشید شما می توانید با یک روش بسیار ساده پسورد خود را تغییر دهید.

خب شروع کنیم.

زمانی که کالی لینوکس را در ماشین مجازی خود روشن می کنید، ابتدا با صفحه زیر مواجه می شوید:

1

در این قسمت با فشار دادن حرف “e” روی کیبرد خود می توانید دستورات به کالی لینوکس را ویرایش کنید.(دقت داشته باشید، شما فقط ۵ ثانیه برای انجام این عمل وقت دارید).

سپس وارد صفحه ای خواهید شد که شامل کد های خاصی می شود، با استفاده کلید پایین بر روی کیبرد خود به قسمت آخر این کد ها مراجعه کنید، همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید:

2

در تصویر بالا کدی که با رنگ نارنجی مشخص شده است باید از “ro” به “rw” تغییر کند. همچنین قسمت سبز یا “quiet” باید پاک شود و کد زیر جایگزین آن شود:

مانند تصویر زیر:

3

بعد از انجام این فرآیند، شما می توانید با فشار دادن کلید های Ctrl+x یا F10 بر روی کیبرد خود، تغییرات را اعمال و اجرا کنید. بعد از چند لحظه و فراخوانی کد ها شما با ترمینال برای وارد کردن دستورات مواجه خواهید شد که باید از دستور زیر برای تغییر پسورد استفاده کنید:

دقت داشته باشید، زمانی شما پسورد خود را وارد می کنید ، به دلیل مسائل امنیتی قادر به مشاهده آن نیستید پس نگران نباشید و با دقت تایپ کنید.

همچنین اگر قصد راه اندازی مجدد کالی لینوکس را دارید از دستور زیر استفاده کنید:

در صورت نیاز می تونید آموزش ویدیویی  ریست کردن پسورد کالی لینوکس را نیز مشاهده کنید.

۵ نظر

  • مهدی کاظمی 11 ماه قبل

    با سلام و عرض خسته نباشی و تشکر از مطالب مفیدی که میذاری، لطفا صفحه بندی رو اصلاح کن تا بشه صفحات رو پرینت گرفت. اگه به پیش نمایش چاپ دقت کنی متوجه میشی چی میگم. موفق باشی

  • یک دنیا ممنون

  • ماني 2 ماه قبل

    سلام
    یایبت لینوکسروی ماشین مجازی باید چکار کرد یا چه دکمه ای فشار داد که وارد محیط GRUB شویم تا بتونیم رمز فراموش شده ریست کنم؟

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن ورودی ها الزامی است. *

*

دو + چهار =