پیدا کردن مکان شبکه های بیسیم با نرم افزار Vistumbler

برنامه Vistumbler یک Active Scanner هست که این برنامه نمیتواند هنگامی که اجرا شده است بسته های ضبط شده (captured) شبکه را بسازد.

Vistumbler نرم افزاری با قابلیت پشتیانی از Google Earth با استفاده از نقشه برای پیدا کردن شبکه ها به صورت زنده بر روی نقشه دارد. به دلیل اینکه Vistumbler تنها با استفاده از netsh کار میکند میتواند به راحتی کارت های شبکه را از یک دیگر جدا کند .پس اگر کارت شبکه شما بر روی ویندوز کار میکند بر روی Vistumbler نیز به خوبی کار میکند

این نرم افزار اطلاعات زیر را درباره هر شبکه نمایش میدهد:

 • Active : توانایی مانیتورینگ لحظه ای شبکه های بیسیم در اطراف
 • Mac Address: نمایش مک ادرس تمامی مودم های اطراف
 • SSID : نمایش نام شبکه های بیسیم در اطراف
 • Signal : اندازه گیری لحظه ای شبکه های بیسیم اطراف
 • Channel : نمایش کانالی که شبکه بیسیم بر روی آن سوار شده است
 • Authentication : نمایش و لیست کردن نوع امنیت آن بر روی شبکه های بیسیم اطراف
 • Encryption : نمایش نوع رمز گذاری بر روی داده های شبکه بیسیم
 • Manufacturer : نمایش شرکت سازنده مودم . که با استفاده از شناسایی مک ادرس انجام میشود

مهمترین ویژگی این برنامه که در اوایل مقاله گفته شد نمایش محل دقیق Access Point یا نقطه اتصال با استفاده از Google Earth میباشد که باید با استفاده از یک دستگاه GPS انجام شود که به نحوه کانفیگ و تنظیم کردن آن را نیز در مقاله ذکر شده.

تنظیم کردن GPS برای Vistumbler

قبل از هر چیز مطمیئن شوید که دستگاه GPS که خریداری کردید با متناسب با سیستم عامل شما باشد و کار کند . اگر دستگاه شما از سیستم عامل شما مطابقت کرد و کار کرد تنظیم کردن Vistumbler بسیار آسان میشود .

نکته : اگر شما قادر به تنظیم دستگاه GPS خودتون با Vistumbler نبودید با استفاده از برنامه GPSGate تنظیم کنید. GPSGate به صورت مجازی تمامی دستگاه های GPS کار میکند و شما به راحتی میتوانید تنظیمات خودتون رو اعمال کنید.

برای تنظیم GPS بر روی تب Settings کلیک کنید بعد بر روی GPS Setting کلیک کنید . در این GPS Setting سه گرینه میبینید اگر شما یک دستگاه دارای سریال NMEA وصل شده به سیستم دارید شما با استفاده از پورت CommMG ویندوز از آن استفاده کنید. اگر دستگاه از نوع دیگری بود از Kernel32 استفاده کنید که معمولا بیشتر دستگاه ها را پشتیبانی میکند. دیگر تنظیمات را در پایین تغییر ندید و به صورت پیشفرض نگه دارید.

 

نگاهی به Vistumbler

در قبل گفتیم Vistumbler  دارای تکنولوژی mapping با استفاده از Google Earth میباشد . این به این معناست که شما به صورت زنده با استفاده از Google Earth میتوانید تمامی جزئیات مربوط به Access Point رو برای شما نمایش میدهد . در Vistumbler هنگام اسکن شبکه های بیسیم Open یا بدون رمز به رنگ سبز شبکه های با امنیت WEP با رنگ نارنجی و شبکه های با امنیت WPA با رنگ زرد و Wpa2 با رنگ قرمز نشان داده میشود.

تنظیم Vistumbler با Google Earth

بعد از مطمیئن شدن از کارکرد دستگاه GPS و تنظیم آن با Vistumbler به سراغ تنظیم Google Earth با Vistumbler میرویم . منوی کشویی Settings رو باز کنید و بر روی Auto KML / Auto Sort کلیک کنید و بر روی Browse کلیک کنید و به محل نصب Google Earth بروید و بر روی googleearth.exe کلیک کنید . و تیک Auto Kml و Auto Open Kml Network Link را بزنید . و برنامه با Google Earth تنظیم شد

بعد از اعمال این تنظیمات به منوی کشویی Extra بروید و بر روی Open KML NetworkLink کلیک کنید و بعد Google Earth برای شما نرم میشود و به صورت لحظه ای تمامی شبکه های بی سیم اطراف را برای شما مانیتور میکند
google_earth_vistumbler_monitor

برای دانلود برنامه Vistumbler به لینک زیر مراجعه کنید :

 

۵ نظر

 • مهدی 6 سال قبل

  خیلی عالیه

  • خوشحالم که مورد پسند شما واقع شده .

 • حمید 5 سال قبل

  واقعا سایتتون خوبه
  مطمئنا از بازدیدکننده های ثابتتون میشم.
  مقالات و آموزش ها خیلی خوبه فقط یکم تعدادش رو بیشتر کنید .
  یه پیشنهاد هم دارم برخی از آموزش ها ویدئو های کوتاه هم داشته باشه.

  موفق باشید

  حمید

  • ممنون از اینکه وقت گذاشتید و نظر دادید

   بزودی حتما با مقالات و ویدیو های بیشتر درخدمت شما و دیگر کاربران PentesterSchool هستیم

 • حمید 5 سال قبل

  خیلی عالیه
  تشکر

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن ورودی ها الزامی است. *

*

هجده − شانزده =