کمک در مورد انتخاب زبان برای اکسپلویت نویسی

پاسخ داده شده
عمومی

سلام دوستان شاید تا حالا خیلی دیدین که درمورد زبان های برنامه نویسی بحث گفتگو شده من یک چیز برام عجیب اکثر قابلیت های زبان های برنامه نویسی بلدم میدونم کارایی سی پلاس پلاس چیه یا مثلا پایتون روبی اینا ولی خب یک سوال اصاصی اینجا برام پیش اومد من کدوم زبان انتخاب کنم که بتونم براش هم برای وب سایت هم گوشی و هم سیتم عامل های دیگه اکسپلویت بنویسم الا تقریبا به سی پلاس مسلطم و برام زبان شیرینیه چون دوسش دارم و قرار زبان بعدیم سی شارپ باشه برای انجام پروژه های برنامه نویسی و بازار کار که خودتون بهتر میدونید حالا زبان اکسپلویت نویسی من بعد اینا کدوم باشه پایتون روبی یا میرل اخه باور کنین نمیشه هم پیرل هم روبی هم پایتون هر ۳ یاد گرفت کمک کنین تا من یکی انتخاب کنم و سی پلاسم کنارش داشته باشم اساتید الا شما چه راه کاری به من پیشنهاد میکنید اینم بگم میخوام اکسپلویت نویسیم فقط در خصوص مورایل یا فقط سیستم عامل نباشه همه جور زبان ساپورت کنه شما چه چیزی میگید انتخاب کنم؟

1 پاسخ

Avatar for احسان عضو سایت July 22, 2017

سلام امین جان 
توی این مقاله یک سری توضیحات دادم که خوبه یه مطالعه بکنید.
اما به صورت خلاصه باید در نظر داشته باشید که هر زبان برای کار خاصی ساخته شده و درسته به خاطر متن-باز بودن یا رقابت زبان ها توسعه پیدا کردند. اما مهمترین چیز اینه که ببینید خودتون با چه زبانی راحت ترید. با پایتون راحتید با روبی یا با پرل یا حتی go.
توی مرحله Exploiting از تست نفوذ اگر شما چگونگی اکسپلویت رو بلد باشید با هر زبانی از گروه زبان های مورد نیاز برای اکسپلویت می تونید این کار رو بکنید. برای مثال زبان های perl, ruby, python با هم همگروه هستند. اگر شما بخواید یه اکسپلویت Injection بنویسید با هر ۳ اینا با انجام مراحلی مشابه می تونید. اما شاید مثل من با Python راحت باشید و یا شاید به خاطر شیء گرایی جالب Ruby از این زبان استفاده کنید.
همچنین برای برنامه نویسی کامپیوتر زبان هایی مثل C, C++, C#, Delphi و Java توی یه گروه هستند. اما شاید به خاطر امکاناتی که C بهتون ارائه میده اون رو انتخاب کنید و یا به خاطر شیء گرایی C++‌ یا Java  رو انتخاب کنید.
انتخاب یک زبان برای انجام یک کار بستگی به شرایط کار و راحتی خودتون داره. اگر شما به یک زبان توی گروهی خاص مسلط بشید به راحتی می تونید با زبان های دیگه اون گروه هم کار کنید. مثلا توی زبان های Scripting اگر با Python‌ آشنا بشید می تونید بعدا Ruby رو هم به راحتی یاد بگیرید.
و یا اگر به C‌ مسلط بشید زبان های مثل ++C‌ و #C‌ و Java رو هم به راحتی یاد میگیرید.
برای مقایسه هر زبون کافیه توی گوگل سرچ کنید X vs Y. برای مثال Java vs. C++ و نتیجه رو مشاهده کنید.
مهمترین چیز اینه که منطق کامپیوتر و برنامه نویسی رو بفهمید. بعد از اون با هر زبونی می تونید کامپیوتر رو برنامه ریزی بکنید :)
موفق باشید <۳

#1
  1. سلام مجدد ممنون مچکر استاد احسان که انقد زیبا توضیح دادید و یه قدر دانی هر چند کوچیک به خاطر زحماتی که میکشید
  2. Avatar for احساناحسان عضو سایت Avatar for احسان July 22, 2017
    خواهش می کنم <۳

لطفا وارد شوید یا عضو شوید تا بتوانید پاسخ بدهید